Vedat Muriqi shkëlqen në fitoren e Rizesporit ndaj Kayserisporit

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka shkëlqyer në fitoren e Rizesporit dhe kjo vjen në kohë të mirë para dy ndeshjeve që Përfaqësuesja e Kosovës i zhvillon ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë.


Sulmuesi i Kosovës shënoi dy gola në fitoren e Rizesporit ndaj Kayseriporit me rezultatin 3-0, kurse goli tjetër u realizua nga Braian Samudio.

Golin e parë Muriqi e shënoi në minutën 22-të, kurse golin e dytë e realizoi nga penalltia në minutën e 65-të, transmeton Gazeta Metro.

Sulmuesi i Kosovës tani ka shënuar dhjetë gola me Rizesporin në kampionatin turk.