Video që po bën xhiron e botës, Pochettino imiton Ronaldon dhe Simeonen

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, ka festuar si i “çmendur” në dhomat e zhveshjes pasi skuadra e tij e eliminoi Manchester Cityn e Pep Guardiolës.


Video e tij duke festuar në dhomat e zhveshjes, është bërë virale edhe për shkak të mënyrës së festimit dhe është shpërndarë nëpër botë.

Pochettino është parë duke festuar sikur Cristiano Ronaldo dhe Diego Simeone, (me tope).

Përveç trajnerit, edhe lojtarët ishin jashtëzakonisht të lumtur pas 90 minutave të zjarrta në Etihad Stadium, ku u shënuan 7 gola dhe Tottenhami u kualifikua falë vlerës së golit mysafirë.