Vushtrria drejt Superligës, forcon kreun pas fitores ndaj Vitisë

Vushtrria ka shënuar fitore minimale sot me rezultat 1-0 kundër klubit të Vitisë.

Pjesa e parë u mbyll me shifrat e bardha 0-0 deri sa vetëm një minutë pas fillimit të pjesës së dytë ishte kapiteni Labinot Osmani ai i cili shënoi për 1-0, rezultat ky që ishte i mjaftueshëm që vendasit t’i arkëtonin tre pikët.

Me këtë fitore Vushtrria forcon kreun me 47 pikë të tubuara, 3 pikë më shumë se Besa dhe 7 më shumë se Dukagjini.

Në anën tjetër Vitia gjendet në pozitën e katërt e cila siguron ndeshjet e barazhit./Reporteri.net/