Warriors mposhten nga ekipi më i dobët në NBA

Golden State Warriors forward Kevin Durant and New Orleans Pelicans center DeMarcus Cousins (0) are restrained while going after each other during a scuffle in the second half of an NBA basketball game in New Orleans, Monday, Dec. 4, 2017. Both players were ejected from the game. (AP Photo/Gerald Herbert)

Golden State Warriors janë mposhtur mbrëmë nga Phoenix Suns, ekipi më i dobët në NBA, me rezultat 111:115, humbje kjo që ka shokuar kampionët aktual të NBA të cilët renditen në vendin e tretë të renditjes së përgjithshme.

Devin Booker ishte lojtari më i mirë i ndeshjes i cili kontriboi me plot 37 pikë, 11 asiste dhe 8 kërcime. Në rradhët e mysafirëve Klay Thompson ka shfaqur edhe njëherë formë të lartë pas rikthimit të tij nga lëndimi por kjo nuk i mjaftoi kampionëve që në fund të shënojnë fitore.

Mbrëmë poashtu janë zhvilluar edhe disa ndeshje ku befasi poashtu shkaktoi edhe humbja e liderit të NBA, Milwaukee Bucks të cilët u mposhten nga San Antonio Spurs me rezultat 121:114.

Në ndeshjet e tjera u arritën këto rezultate:

Atlanta Hawks – Neë Orleans Pelicians 128:116
Memphis Grizzlies – Orlando Magic 105:97
Dallas Mavericks – Houston Rockets 93:94
Minnesota Timberwolves – Neë York Knicks 103:92