Wilder i përgjigjet ofertës së Joshuas

Deontay Wilder është gati që  të refuzojë ofertën prej 75 milionë funteve nga Anthony Joshua.

Grupi mbështetës i Anthony Joshuas DAZN ishin takuar me “Bomberin e Bronzt” dhe ekipin menagjues  të tij të martën për të diskutuar një marrëveshje të trefishtë, shkruan Reporteri.net

Kjo marrëveshje do të përfshinte një ndeshje “nxemje”, një ndeshje “unifikuese” DHE një revansh ndërmjet kampionit të WBC, Deontay Wilder dhe heroit nga Watfordi Anthony Joshua, mbreti i WBA, IBF dhe WBO.

Por, Wilder 33 vjeçarë tani, ka në plan të rinënshkruaj një kontratë afatgjate me “Showtime”, marrëveshje kjo e cila pritet të mbyllë të gjitha dilemat e luftës të cilën e gjithë bota dëshiron ta shoh./Reporteri.net/