Zbulohet vendi ku do të zhvillohet ndeshja Angli – Kosovë

Federata Angleze e Futbollit (FA) ka konfirmuar sot se ndeshja kualifikuese për EURO2020 ndaj Kosovës e paraparë që të zhvillohet më 10 shtator, nuk do të zhvillohet në Wembley.

Kosova gjendet në grupin A së bashku me: Angline, Republikën Çeke, Bullgarinë dhe Malin e Zi, grup ky i cili sipas shumë ekspertëve të futbollit nuk shihet si i pakalueshëm, transmeton Reporteri.net

Kosova fillon kampanjën e saj kualifikuese kundër Bullgarisë më 25 mars në stadiumin “Fadil Vokrri”./Reporteri.net/