Zidane fillon punën menjëherë, gati ta rrëmbejë yllin e Premierligës

Zinedine Zidane ka filluar menjëherë tratativat për ta rimëkëmbur Realin e Madridit dhe ta dërgojë në nivelin që ai e kishte sjellë para më pak se një viti.

Siç raportojnë mediat angleze, Eden Hazard është prioriteti numër një për “Galaktikët” e rradhës që këtë verë priten të veshin fanellën e “Los Blancos”, shkruan Reporteri.net

Zinedine Zidane e ka kontaktuar personalisht Eden Hazard menjëhere pas zyrtarizimit të tij si trajner i  Real Madridit.

Eden Hazard ka deklaruar që Real Madridi dhe Zinedine Zidane janë idhujt e tij që nga koha e fëmijërisë dhe kjo vetëm sa e bën të sigurtë kalimin e tij në rradhët e ekipit madrilien.

Florentino Perez është i gatshëm të ofrojë hiç më pak se 115 milionë euro në drejtim të skuadrës së Chelseas./Reporteri.net/