Zidane i rikthen “mbretërit” tek fitorja

Real Madrid janë rikthyer tek fitoret sot pasi kanë mposhtur Celta Vigon me rezultat 2-0.

Zidane tregoi autoritetin e tij duke larguar shumë lojtarë nga formacioni startues dhe duke future gardën e tij të vjetër, lëvizje kjo që në fund iu shpërblye, shkruan Reporteri.net

Po zhvillohej minuta e 62 kur Isco u shërbye nga Benzema i cili arriti të shënoj

Derisa golin tjetër e shënoi Gareth Bale në minutën e 77 pasi Marcelo i dhuroi asistin.

Me këtë fitore Real Madrid forcon pozitën e 3-të dhe ka vetëm 2 pikë më pak se Atletico Madridi që ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Reporteri.net/