Lira turke bien në nivel rekord ndonjëherë, pas fitores së radhës së Erdoganit

Lira turke ka arritur një rekord të ulët pas fitores në zgjedhje të presidentit, Recep Tayyip Erdoğan, përcjell Reporteri.net. Lira ra kundrejt dollarit ndërsa Erdogan...

OEGJK prezanton rezultatet e Anketës e të bërit biznes në Kosovë, prezent Kryeministri Kurti dhe Ambasadori Röhde

Rezultatet vjetore të Anketës AHK Konjukturumfrage janë prezantuar dje në një ngjarje, ku morën pjesë...

Danimarka e interesuar për investime në shëndetësi, miniera dhe energji të ripërtëritshme në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot ambasadorin danez në Kroaci, Ole...

Sa prodhoi e sa importoi Kosova rrymë gjatë marsit, ASK publikon të dhënat

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat për prodhimin dhe konsumin e...

Bajrami: Qeveria i ka bllokuar 37 milionë euro mjete vetanake të komunave

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami e ka akuzuar Ministrinë e Financave që buxhetin e planifikuar...

Autoriteti i Konkurrencës po monitoron 20 artikuj ushqimorë për rritje të çmimeve – për vajin, procedurë e veçantë

Autoriteti i Konkurrencës së Republikës së Kosovës është duke monitoruar 20 artikuj ushqimor për rritje...

Kosova me rritjen ekonomike më të lartën në rajon, por papunësia dhe varfëria mbesin ende

Zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, jo rrallëherë lavdërohen për suksesin që ka arritur vendi, sa...

HIB Petrol hapë pikën e re në Komoran/Llapushnik – vjen gjithnjë e më afër konsumatorëve

 Para pak kohësh HIB ka njoftuar se do ta zgjerojë rrjetin e saj edhe me...

Hajdari: Kosova do të përfitojë nga programi 4.2 miliardë eurosh i BE-së për “Tregun e Përbashkët”

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka njoftuar se Kosova do të përfitojë...

Oferta e NimiTV në pakon më të re – Shqip+ vazhdon

Abonohu në pakot më të kërkuara Shqiptare në Diasporë, pakon Shqip+ mund ta merrni për...

Petrol Company ofron zgjidhje inovative për zvogëlimin e kostove të derivateve

Imagjinoni sikur jeni duke vozitur rrugës dhe papritur makina juaj paralajmëron se keni pak naftë...

Kurti: 170 shtete të botës kanë fonde sovrane, së shpejti edhe Kosova pjesë e trendit global

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka konsideruar Fondin Sovran si projektin më të madh...

Oda Ekonomike Amerikane: Vonesat në normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë pengojnë perspektivën e rritjes ekonomike të Kosovës

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka shprehur qëndrimin e saj se normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet...

Njohësi i integrimeve evropiane deshifron mashtrimin e Vetëvendosjes se Kosova përfiton 4.2 miliardë euro nga një program i BE’së

Në një postim në rrjete sociale, Lëvizja Vetëvendosje njoftoi se Kosova është bërë pjesë e...

Kosova i përfiton 4.2 miliardë euro nga programi “Tregu i Përbashkët” i BE-së

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), Rozeta Hajdari dhe drejtorja e përgjithshme për Tregun...

HIB Petrol me çmime bombastike, shpërblen të gjithë konsumatorët deri në 10 cent zbritje për litër

HIP Petrol ka publikuar sot ofertën me të re. Për 5 ditë rresht çmimi për...

Korniza e re e Bankës Botërore për Kosovën, synon krijimin e vendeve të reja të punës përmes buxhetit prej 365 milionë dollarësh

Bordi i Drejtorëve Ekzekutive të Grupit të Bankës Botërore diskutoi sot Kornizën e re të...

COMODITA, aset kontribues në Kosovë

Besueshmëria ndër vite në procedurat doganore, do t’ia lehtësojë rrugën prodhuesit dhe eksportuesit më të...

Forumi i Vjenës mban konferencë në Kosovë, Kurti me ministrat e tij folës në diskutim

Forumi Ekonomik i Vjenës, sot ka organizuar për herë të parë në Prishtinë konferencën “Vienna...

Kush i fitoi 10.000 Euro nga Artmotion?

Pritjes së madhe, shpalljes së fituesit të parë të lojës shpërblyese nga Artmotion prej 10,000...

KEK-u jep detaje për rikthimin e njësisë A5, do të ofrojë rreth 140 megavat orë

Njësia A-5 e Termocentralit Kosova A ka përfunduar riparimin kapital të turbinës dhe gjeneratorit, si...

Opozita akuza Qeverisë Kurti: Po synon kapjen e BQK-së

Kanë kaluar gati 1 muaj prej se Komisioni për Buxhet i ka rekomanduar kryetarit të...

Murati: Në muajin mars gati 2 mijë të punësuar në “Superpuna”, mbi 51 për qind janë vajza

Ministri i Financave, Hekuran Mutati ka njoftuar se gjatë muajit mars në platformën “Superpuna” janë...

Publikohen llogaritë e Qeverisë: 1.4 milionë më tepër shpenzime sesa të hyra në vitin 2022

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Llogaritë Qeveritare të Kosovës për periudhën 2015-2022. Ky...

Shpallje nga “Eurosol&Energy LTD”

NJOFTIM Licencimi i Aktivitetit të Furnizimit me Shumicë (Tregtimit) të Energjisë Elektrike në Kosovë. Ndërmarrja “Eurosol&Energy LTD”...

Bien çmimet e naftës, ja si janë sot në Petrol Company

Në një komunitet të krijuar në viber nga Petrol Company për klientët e saj, përmes...