×
 • Extra
 • Extra

  Dalin në treg çanta që duken si qese plehrash, kushtojnë deri 1,800 dollarë

  Reporteri
  05 Gusht 2022 | 15:56

  Balenciaga sapo ka nxjerrë në treg trendin e saj të fundit, që e ka vënë në qendër të sulmeve të njerëzve. Marka e njohur ka lançuar shitjen e çantave që ngjajnë si qese të plehrash me vlerë 1470 paund – 1790 dollarë.

  Shtëpia luksoze spanjolle e modës po i shet çantat e lëkurës në katër ngjyra të ndryshme duke përfshirë të zezën, të bardhën, blunë dhe të verdhën.

  Shumë njerëz kanë nisur të pyesin nëse marka po kryen një eksperiment social, apo thjesht po “çmend” masat me blerje të tilla. Në faqen e internetit të Balenciaga’s shkruhet se “çanta është frymëzuar nga një qese plehrash”.

  Demna Gvasalia, drejtori kreativ i Balenciaga’s tha se ishte dëshira e tij që ta bënte një qese plehrash më të shtrenjtën në botë:

  “Nuk mund të humbisja një mundësi për të bërë qesen e plehrave më të shtrenjtë në botë, sepse kujt nuk i pëlqen një skandal i modës?”, ka thënë ai.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!