×
 • Extra
 • Lista

  5 arsyet pse nuk duhet të dashuroheni me kolegët e punës

  Reporteri
  10 Mars 2019 | 17:21

  Është më se e vërtetë se janë të rralla rastet kur dy persona që punojnë në të njëjtin vend kanë të ardhme së bashku.


  Ekspertët kanë listuar disa arsye, pse nuk duhet të krijoni një lidhje në vendin e punës:

  1. Të tjerët do e kenë mendjen të shohin veprimet tuaja

  Kur krijoni një lidhje me dikë në punë, kolegët e tjerë do e kenë mendjen të shohin çdo lëvizje tuajën. Kjo situatë do t’ju shqëtësojë dhe nuk ndiheni rehat që të dy. Ngjarjet në marrëdhënien tuaj do ndiqen nga të gjithë.

  2. Do e shikoni njëri-tjetrin gjatë gjithë kohës

  Mungesa e bën zemrën të rrahë më fort. Ekspertët shtojnë se ta shikosh partnerin gjatë gjithë kohës, lidhja juaj mund të ketë ketë probleme. Pra nuk i jepni mundësinë që t’i mungoni njëri-tjetrit.

  3. Do jeni në qëndër të thashethemeve

  Edhe pse do mundoheni t’i shmangeni thashethemeve në vendin e punës, sërish do përballeni me to. Nëse krijoni një lidhje me dikë në vendin e punës, gjithmonë do përballeni me fjalë të ndryshme që do dëgjoni nga të tjerët. Ndoshta edhe gjëra negative, të cilat do ndikojnë për keq në gjendjen tuaj shpirtërore.

  4. Bisedat në shumicën e rasteve do jenë për punën

  Ju jeni në të njëjtin vend pune dhe kur të jeni jashtë , sërish do flisni për punën. Kjo është diçka që nuk mund ta shmangni dot.

  5. Nuk do gjeni dot një ekuilibër mes punës dhe jetës personale

  Në një marrëdhënie duhet të gjeni një ekuilibër mes jetes personale dhe profesionale. Nëse jeni të njëjtin vend pune, do e keni të vështirë të gjeni një balancë mes punës dhe lidhjes suaj.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!