Do të dukeni magjepsëse, cila ngjyrë është trend i këtij viti

Stilistët paralajmërojnë një pranverë plot ngjyra dhe trende interesante këtë 2022-sh.

Portokallia do të jetë më e pëlqyera gjatë sezonit pranverë/verë 2022.

Kjo nuancë u rri shkëlqyeshëm të gjithave, pa përjashtim. Nëse jeni bionde, zeshkane apo brune, do të dukeni të mrekullueshme në ngjyrë portokalli.

Edhe pse në pamje të parë nuk duket kështu, kjo ngjyrë kombinohet lehtësisht edhe me ngjyra të tjera të forta siç mund të jetë bluja, jeshilja apo roza.

Kombinimet e guximshme, si portokallia dhe vjollca ose portokallia dhe jeshilja, do të jenë veçanërisht në modë.