×
 • Extra
 • Stil

  Sfida e re e nëntorit që po synon të bëhet traditë: Burrat të mos bëjnë seks këtë muaj

  Reporteri
  01 Nëntor 2022 | 15:20

  “No Nut November” është sfida e nëntorit që po synon të bëhet tradicionale.

  Kjo sfidë inkurajonë burrat që të mos bëjnë seks për tridhjetë ditë, madje nuk u lejohet as ejakulimi, pavarësisht a kanë partnerë apo janë vetëm.

  Kjo sfidë ka filluar nga viti 2021 dhe synon që të bëhet me rregulla strikte, shkruan Metro.co.uk.

  Disa nga rregullat e kësaj sfide, pos që nuk duhet të bëni seks, nuk lejohet as të masturboni dhe as të shikoni video pornografike.

  Në lidhje me këtë çështje ka folur urologia Rena Malik e cila shpjegoi se çfarë duhet të dinë të gjithë për “No Nut November”.

  “Literatura e lashtë diskutoi mbajtjen e spermës si një mënyrë vetëkontrolli. Besohej se ejakulimi në fakt po ua humbiste burrave kontrollin mbi veten dhe mbajtja e saj ishte në fakt një mënyrë për të përmirësuar shëndetin dhe kontrollin e trupit”, u shpreh ajo.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!