Trendi më i ri i sandaleve që përdoren shumë në Kosovë, kushtojnë gati 700 euro

Balenciaga dhe Crocs prezantuan bashkëpunimin për koleksionin e modës pranverë/verë 2022 dhe tërhoqën shumë vëmendje në mediat sociale.

Drejtori krijues i Balenciaga, Demna Gvasalia, prezantoi sandalet e  koleksionit për pranverën 2022, të cilat ngjallën shumë reagime për shkak se ishin dizajnuar me take.

“Është një këpucë shumë inovative. Për mua, këto teknika dhe puna me këto lloj materialesh janë shumë Balenciaga,”tha ai për Vogue.

Sandalet u shitën për 850 dollarë apo rreth 700 euro.