Vjehrra e bastis martesën dhe e denoncon dhëndrin

Ky është momenti shokues kur një vjehërr ka bastisur një ceremoni martese për të denoncuar se dhëndri është një burrë i martuar me bijën e saj.


Pamjet tregojnë nënën e tërbuar nga inati që hyn mes ceremonisë ku dhëndri i saj po martohet me të dashurën, para familjes e miqve në provincën Chai Nat në Tailandë.

Nusja e re raportohet se e dinte se burri ishte i martuar më parë, por qëndron përkrah dhëndrit të habitur, ndërsa murgjit vazhdojnë të këndojnë bekimet për ceremoninë fetare budiste.

33 vjeçarja Nipapan Peuchpen, thotë se bashkëshorti i saj polic Sergeant Sarunyoo Mukaew, 34 vjeç, takohej fshehtësisht me të dashurën e tij prej mëse një viti.

Bashkëshortja shtonte se e kishte mbajtur sekrete lidhjen jashtë martesore të burrit për hir të dy vajzave të saj, 15 dhe pesë vjeçe, derisa mësoi për martesën e jashtëligjshme që po organizohej.