×
Art/Kulturë

Përvjetori i çlirimit – Filharmonia e Kosovës i interpreton lirisë

Reporteri
11 Qershor 2024 | 21:00

Në Sallën e Madhe e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Filharmonia e Kosovës po mban koncert me rastin e 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ikona e muzikës tekno, Derrick May së bashku me pianistin Francesco Tristano dhe dirixhentin e tij, Dzjan Emin do të jenë interpretuesit.

Ata do të përmformojnë për dy orë për publikun shqiptarë.

Pas koncertit, prej orës 22:30 do të performojnë DJ Ogi dhe DJ Nica2C./Klankosova

Shpërndaje:
Të ngjashme
Të ngjashme

© Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Linku i lajmit u kopjua!