17 vjeçari nga Gjilani që jetonte në Zvicër u gjet i vdekur në binarët e trenit

Në mëngjesin e të premtes që kaloi, në binarët e trenit në Oberglatt të Cyrihut është gjetur trupi i pajetë i një të riu. Më vonë është konstatuar se bëhet fjalë për shqiptarin 17 vjeçar, Rinor Bunjaku nga Rümlangu i Cyrihut.


Deri tani dihet se djaloshi është goditur nga treni dhe është gjetur i vdekur dhe asnjë informacion tjetër shtesë.Familja Bunjaku bën të ditur se Rinori i ndjerë do të varroset të premten, më 3 maj në orën 13.00 në varrezën “Friedhof Chilisbaum”, Ifangstrasse 100 në Rümlang.

Këtë njoftim e ka bërë babai i viktimës në facebook.Trupi i të riut u gjet mëngjesin e së premtes që kaloi, në binarët e trenit në Oberglatt të Zyrihut.

Viktima është identifikuar më pas si 17-vjeçari shqiptar, Rinor Bunjaku banues në Rümlangu Zyrih.Nga burimet e afërta me familjen Bunjaku, ende nuk dihen rrethanat e sakta të aksidentit. Dihet vetëm se djaloshi është goditur nga treni dhe është gjetur i vdekur në mëngjesin e premtes, shprehet burimi për albinfo.ch.

Njoftim:Me daten 03.05.2019 behet varrimi i djalit tim te dashur Rinorit ne oren 13:00 ne Rümlang.Info:Am Freitag…

Gepostet von Fatmir Bunjaku am Dienstag, 30. April 2019