Aksidente në Duhël dhe në Pejë, reagon Kryeministri Haradinaj

Gjatë ditës së sotme kanë ndodhur dy aksidente trafiku, njëri në Duhël të Therandës, kurse tjetri në  Vitomericë të Pejës. Aksidentet ishin fatale dhe  morën jetën e katër personave.

Pas raportimit për aksidenet ka reaguar Kryeministri Haradinaj. Ai në reagimin e tij në Facebook, shprehet i tronditur nga lajmi për humbjen e jetëve nga dy aksidenet e sotshme.

“I tronditur nga lajmi për humbjen e katër jetëve në dy aksidente të ndara sot, në Duhël të Therandës dhe Vitomericë të Pejës. Ngushëllimet më të thella familjeve, që humbën më të dashurit e tyre. Tragjeditë kaq të shpeshta e me pasoja fatale janë shqetësuese për të gjithë ne. Iu bëj thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të vozisin me përgjegjësi, ndërsa institucioneve përgjegjëse që të ndërmarrin të gjitha veprimet adekuate në parandalimin e aksidenteve, të cilat po përgjakin rrugët e Kosovës”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që kohët e fundit numri i aksidenteve në vend është shtuar, ndërkaq Policia e Kosovës vazhdon të bëjë apel për respektim të rregullave të komunikacionit dhe ngasje me  përgjegjësi. /Reporteri.net/