×
 • Lajme
 • Lajme

  Aktakuzë ndaj personave që dyshohet se ngacmuan e kanosën dy gazetarë

  Reporteri
  03 Dhjetor 2021 | 14:07

  Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave që dyshohet se kanë kanosur e ngacmuar dy gazetarë.

  Në njoftimin e Prokurorisë thuhet se R.S. ka ngacmuar gazetarin SH.K., duke i kërkuar ta largojë nga mediumi një shkrim, derisa i pandehuri T.P., ka kryer veprën penale ‘kanosje’, pasi ka kërcënuar gazetarin G.G., përmes rrjetit social Facebook.

  “Prokurori i shtetit, me aktvendim mbi ndalim kishte ndaluar në kohëzgjatje prej 48 orëve të pandehurit dhe ndaj të njëjtëve ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në gjykatën kompetente, si dhe aktakuzat e ngritura i ka proceduar në gjykatë për trajtim të mëtejmë”, thuhet në njoftim.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!