Bora i bie pishman, Prishtinës i kthehet dielli

Mëngjesi i djeshëm ishte më i bardhë se ç’kishin mundur ta paramendojnë qytetarët e Prishtinës. “Plakat” kësaj radhe u “shkundën” më tepër duke sjellur mjaft borë.

Por, ajo u shkri shpejt nga pasditja e djeshme, duke i lënë vendin sot diellit, shkruan Reporteri.net.

Sot temperaturat do të shënojnë 10 gradë dhe do të shoqërohen me diell, ani pse gjatë natës ato shkuan deri në -4.

Ndërkaq, edhe gjatë dy ditëve të ardhshme moti do të ketë një luhatje, mirëpo nga e shtuna temperature pranverore kthehen mbi Kosovë./Reporteri.net