×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputeti i VV-së fajëson mediat në Kosovë për audio-incizimin e Kusari-Lilës, thotë se paguhen nga nga Soros, Rusia e Serbia

  Reporteri
  11 Korrik 2023 | 12:05

  Deputeti i VV-së, Besim Muzaqi, pas publikimit të audio-incizimit të Mimoza Kusarit me ish deputetin e Listës Serbe, Slavko Simiq, duke fajësuar mediat në Kosovës.

  Në një postim në Facebook, Muzaqi ka thënë se mediat në Kosovë “energjinë” e marrin nga Fondet Soros dhe Fondet e Rusisë dhe Serbisë.

  Reagimi i tij:

  CIKLI I KREBSIT dhe KREBSI (përkthe nga gjermanishtja: KANCERI) PREJ CIKLIT TË MEDIAVE TË SHITURA!

  Po paraqes një analogji në mes një procesi biokimik që ndodhë në qeliza të gjalla përmes të cilës seri reaksionesh sigurohet energjia për mbijetesën e organizmave. Ky proces quhet Cikli i Krebsit.

  Analogjia me ciklin e ndërveprimeve të disa mediave të cilat “energjinë” e marrin nga burime si Fondet Soros dhe Fonde të Rusisë e Serbisë, e riqarkullojnë dhe e bashkojnë me fonde të bizneseve të tyre të dyshimta për të përfituar më shumë kapital të cilin e shfrytëzojnë për më shumë goditje (qepime) Qeverisë së Republikës dhe Lëvizjes VETËVENDOSJE!

  Mbijetesa nga CIKLI I KREBSIT siguron jetë për organizmin kurse mbijetesa e “Krebsit të ciklit..” rrezikon shtetin tonë, andaj duhet ta demaskojmë!.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!