E frikshme: Hajnat vodhën 25 mijë euro në ETC

Rreth 25 mijë euro janë vjedhur në të dalë të marketit të madh ETC nga persona të maskuar.

Dy punëtëorë të sigurimit kanë raportuar në Polici se ata ishin duke i transportuar paratë kur persona të maskuar ua prenë rrugë, shkruan Reporteri.net.

Siç kishin dëshmuar ata, personat e maskuar kishin kërcënuar me armë punëtorët e sigurimit, duke bërë që ata të dorëzojnë paratë që kishin për të transportuar.

Ndërkohë, edhe Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastit, por duke mos bërë të ditur  nëse kanë rënë në gjurmë të të dyshuarve.

“Dy viktimat meshkuj K-Shqiptarë punëtorë të sigurimit të një kompanie, kanë raportuar se derisa ishin duke transportuar pazarin ditor janë sulmuar nga dy të dyshuar të panjohur të maskuar dhe nën kërcënimin e armëve kanë grabitur rreth 25000 €. Të dyshuarit pas kryerjes së veprës janë larguar me një veturë në drejtim të panjohur”, thuhet në komunikatën e policisë.

Sidoqoftë, grabitja u raportua mbrëmë në një prej pikave të marketit që është në pronësi të deputetit të LDK-së, Ramiz Kelmendit.

Ndryshe, grabitjet janë shndërruar në një fenomen shqetësues në Kosovë, i cili madje ka sjellur edhe viktima vitin e kaluar./Reporteri.net