×
 • Lajme
 • Lajme

  Alban Zogaj nënkryetar i Prishtinës, këta pritet të jenë drejtorët e rinj në nivel komunal

  Reporteri
  01 Dhjetor 2021 | 15:09

  Kryetari i sapozgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama, nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka nisur punën për ta pasur të gatshëm sa më parë stafin e tij, raporton Reporteri.net.

  Rama, që në balotazh e mundi Arben Vitinë nga Lëvizja Vetëvendosje, ka përgatitur terrenin edhe për nënkryetarin, derisa ka krijuar koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizjen për Bashkim.

  Sipas burimeve të Gazetës Online Reporteri.net, Alban Zogaj pritet të jetë nënkryetar i Komunës së Prishtinës. Përveç tij, pozitë të nënkryetarit do të mbajë edhe dikush tjetër, emri i të cilit do të varet nga marrëveshjet për bashkëqeverisje të kryeqytetit.

  Vllaznim Osmani, pritet të jetë Shef i Kabinetit, ndërsa Fehmi Kupina nga LDK, pritet të votohet për kryesues të Kuvendit Komunal të Prishtinës.

  Roland Peraj pritet ta udhëheqë Drejtorinë e Arsimit. Kushtrim Sheremeti nga Lëvizja për Bashkim, pritet të emërohet Drejtor Kulture.

  Lindita Rexhepi mund ta udhëheqë Drejtorinë e Mirëqenies Sociale, Jeta Rafuna Drejtorinë e Kadastrit, Krenar Xhaferi pritet të merret me Investime Kapitale dhe Menaxhim të Kontratave, Fadil Hertica pritet të emërohet në Drejtorinë për Planifikim Strategjik dhe Zhvillim të Qëndrueshëm.

  Besa Zogaj do ta udhëheqë Drejtorinë e Financave. Kushtrim Mushica nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, parti në koalicion në nivel komunal, pritet ta drejtojë Drejtorinë e Sportit. Izet Sadiku, pritet të jetë Drejtor i Shëndetësisë dhe Flora Rexhepi do të merret me Inspektoratin.

  Ndërkaq, siç mëson Reporteri.net, për Administratën, Urbanizimin, Bujqësinë, Pronën, Shërbimet Publike e atë të Parqeve, pritet të merret vendim ditëve në vijim, derisa janë në konsultime me Partinë Demokratike për të arritur një marrëveshje bashkëpunimi. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!