×
 • Lajme
 • Lajme

  Fehmi Kupina, kryesues i Asamblesë së Prishtinës  

  Reporteri
  05 Janar 2022 | 12:15

  Fehmi Kupina i LDK-së është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës me 25 vota pro, duke marrë edhe përkrahjen e nëntë asamblistëve të PDK-së dhe nga një të Nismës e Lëvizjes për Bashkim, shkruan Reporteri.net.

  25 ka qenë numri i votave pro Fehmi Kupinës së LDK-së për t’u zgjedhur kryesues i Asamblesë Komunale në rundin e tretë të votimit.

  Në rundin e tretë morën pjesë 42 asamblistë, prej tyre votuan 25.

  Kupina u zgjodh në rundin e tretë, pasi në dy rundet e para s’mjaftonin 25 votat. Në rundin e tretë mjaftonin votat e shumicës së atyre që votuan

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!