Hoti: Sikur PSD-ja të qëndronte me opozitën sot do të kishim qeveri të re

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti,  ka thënë se koalicioni PAN po e mban pushtetin në mënyrë jo demokratike, duke shfrytëzuar dy situata, e para sepse Lista Serbe nuk e mbështet rrëzimin e Qeverisë dhe e dyta mbështetja që kjo qeveri po merr nga PDS-ja.

Hoti përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se pavarësisht kësaj, ndërrimi i pushtetit do të ndodhë së shpejti, veçse sipas tij dëmet ndaj shtetit të Kosovës janë rritur nga shtatori e kënde, shkruan reporteri.net.

Postimi i plotë:

PAN po e mban pushtetin në mënyrë jo demokratike, duke shfrytëzuar dy situata. E para, Lista Serbe nuk e mbështet…

Gepostet von Avdullah Hoti am Dienstag, 16. April 2019