×
 • Lajme
 • Lajme / Audio-incizimi

  Kica-Xhelili: Shefja e VV e shndërroi Radojiçiqin nga terrorist në “zemlak” miqësor

  Reporteri
  03 Qershor 2024 | 19:51
  Doarsa Kica-Xhelili

  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica-Xhelli, ka thënë se shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje e shndërroi Milan Radojiçiqin nga një terrorist në “zemlak” miqësor.

  Përmes një postimni në Facebook, ajo përmendi edhe deklaratën e Kurtit për Oliver Ivanoviqin.

  “Sot, shefja e VV e shndërroi Milan Radojçiç nga një terrorist në një “Zemlak” miqësor. Kryeministri Kurti e ‘lau’ Oliver Ivanoviç duke e shndërruar nga një vrasës shqiptarësh në burrështetas të suksesshëm. Në krejt këtë valle patriotizmi të rrejshëm, vetëm një dilemë e kam. Si ka mundësi që kaq pafytyrësisht e vazhdoni vallen edhe pasi ju ka rënë perdja”, ka shkruar ajo.

  Është publikuar një bisedë e shkurtër mes shefes së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila dhe kriminelit serb Milan Radojçiq.

  Biseda më pak se një minutë ishte ndërmjetësuar nga Sllavko Simiq i Listës Serbe.

   

  Publikohet një sekuencë e bisedës mes Kusari-Lilës dhe Radojçiqit

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!