×
 • Lajme
 • Lajme / Gëzimi i kryeministrit

  Kurti: Çfarë Shqipërie që na mbush ndjenja dhe entuziazëm

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 17:44

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka komentuar ndeshjen e sotme mes Shqipërisë dhe Kroacisë, të cilën ai shkoi që ta shikojë në Hamburg.

  Ai ka shkruar në Facebook se pjesa e parë ishte e Shqipërisë, ndërsa e dyta e Kroacisë.

  “Çfarë Shqipërie që na mbush ndjenja dhe entuziazëm! Pjesa e parë ishte e jona. Pjesa e dytë e Kroacisë. Në fund u ndamë me nga një pikë secila.

  “Atmosferë që nuk përsëritet me lojë të bukur futbolli. Ëndrra vazhdon!”, ka shkruar ai.

   

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!