×
 • Lajme
 • Lajme / Agjenda legjislative

  Kurti u kërkon takim partive parlamentare

  Reporteri
  10 Maj 2024 | 22:33

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka ftuar kryetarët e partive parlamentare për të diskutuar rreth agjendës legjislative për sezonin pranveror.

  Në letrën të cilën Kurti ia ka dërguar kreut të LDK-së, Lumir Abdixhiku i bëhet e ditur se takimi është paraparë të mbahet të hënën me 13 maj në ora 18: 30 në një nga hotelet e Prishtinës, transmeton RTV21.

  “Unë jam i vetëdijshëm se subjekti juaj opozitar ka rezervat e veta për pjesëmarrje në procesin e votimit në Kuvendin e Republikës, por besoj pozitivisht se kjo nuk e parandalon pjesëmarrjen tuaj dhe diskutimin tonë të përbashkët për të shqyrtuar mundësitë e reja rreth përmbushjes së agjendës së mbetur legjislative për sesionin pranveror. Duke pritur përgjigje pozitive nga ana juaj, ju përshëndes përzemërsisht.”, thuhet ndër tjerash në letrën e Kurtit dërguar kreut të LDK-së, Lumir Abdixhiku.

  Ndërkohë, të premten në mbrëmje, gazeta online Reporteri.net ka kërkuar konfirmim nga qeveria, mirëpo nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!