×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 774 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCovid-19

  Reporteri
  16 Dhjetor 2021 | 9:13

  774.547 mijë qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCovid-19. Ndërsa, që nga fillimi i procesit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1.650.162 doza të vaksinës.

  Tashmë a filluar të jepet edhe doza e tretë dhe ajo përforcuese.

  Ndërkohë që Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar për 11 raste të reja me virusin korona.

  E aktualisht në vend janë 314 raste aktive me COVID-19.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!