×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 781 mijë qytetarë morën dozën e dytë të vaksinës antiCovid

  Reporteri
  30 Dhjetor 2021 | 9:07

  Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.669.230 doza të vaksinës. Ndërsa, 781 mijë e 351 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë antiCOVID.

  Tashmë është duke u dhënë edhe doza e tretë dhe përforcuese antiCOVID.

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), njoftoi së fundmi për 33 raste të reja me COVID.

  Aktualisht në vend janë 371 raste aktive me COVID-19.

  Vetëm në Prishtinë janë 71 raste aktive me koronavirus.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!