×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbyllen dy diskoteka në Prishtinë

  Reporteri
  31 Dhjetor 2021 | 17:43

  Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë në një aksion të përbashkët me Policinë ka mbyllur dy klube të natës gjatë mbrëmjes të së enjtes në Prishtinë.

  Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i AUV-it, Lamir Thaçi, i cili ka thënë se bëhet fjalë për njërën nga diskotekat që operonte në objektin e Hotel Grandit dhe te Pallati i Rinisë.

  “Ekipet inspektuese së bashku me njësitë policore kanë intervenuar. Së pari janë zbrazur, pastaj janë gjobitur dhe mbyllur”, tha ai për klankosova.

  Tutje, Thaçi ka thënë se gjatë ditës së sotme dhe në dy ditët e ardhshme do të ketë inspektime edhe më të ashpra.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!