×
 • Lajme
 • Lajme

  MSH-ja sërish thirrje: Vaksinohuni e inkurajoni të tjerët për vaksinim

  Reporteri
  27 Dhjetor 2021 | 11:03

  Ministria e Shëndetësisë thotë se imuniteti i krijuar nga infektimi me COVID-19 mund të mos jetë i mjaftueshëm për t’u mbrojtur nga ri-infektimi, prandaj vaksinimi mbetet mënyra më efektive për t’u mbrojtur nga COVID-19.

  “MSh u bën thirrje që t’i zbatoni masat në fuqi dhe të të vaksinoheni. Inkurajoni edhe të tjerët për vaksinim të plotë”, thuhet në thirrjen e Ministrisë.

  Tutje thuhet se Kosova disponon me vaksina të miratuara për përdorim nga trupat më relevant botërorë.

  “Vaksinimi mund të bëhet kurdo, pa termin, pavarësisht vendbanimit e shtetësisë”, përfundon thirrja.

  Në Kosovë, tashmë janë shënuar edhe 9 raste me variantin Omicron.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!