×
 • Lajme
 • Lajme

  Ngritet aktakuzë ndaj kosovarit që luftoi përkah ISIS-it

  Reporteri
  15 Dhjetor 2021 | 14:06

  Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë kundër një të pandehuri me inicialet, F.D., për shkak të veprës penale ‘’Organizimi dhe pjesëmarrja në grup terrorist’’.

  Sipas komunikatës, i pandehuri F.D. me paramendim, me dashje, si dhe me përgatitje paraprake me qëllim që t’i bashkëngjitet organizatës terroriste ‘’ISIS’’, ka depërtuar në brendi të Sirisë, si dhe pas regjistrimit në këtë organizatë, ka marrë pjesë aktive në luftërat e Sirisë.

  Me këto veprime i pandehuri F.D., ka kryer veprën penale ‘’Organizimi dhe pjesëmarrja në grup terrorist’’.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!