×
 • Lajme
 • Lajme

  Njësia Speciale niset për në Mitrovicë

  Reporteri
  05 Nëntor 2022 | 14:58

  Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është nisur për në Mitrovicë.

  Mediat kanë publikuar momentin nisjes së policisë drejt Mitrovicës.

  Gazeta Online Reporteri.net ka tentuar të marrë një përgjigje nga zv.drejtori i Policisë në Veri të Mitrovicës, Besim Hoti, por ai nuk ju është përgjigjur thirrjeve telefonike dhe as nuk ka kthyer përgjigje në mesazhin e dërguar.

  Reporteri.net ka tentuar të bisedojë edhe me zëdhënësin e Policisë së Kosovës, Baki Kelani, por as ai nuk ka kthyer përgjigje.

  Kujtojmë se nisja e Njësisë Speciale në Veri të Mitrovicës vije pasi serbët atje njoftuan se do të largohen nga të gjithë institucionet e Kosovës.

  Policët e këtij komuniteti që ishin në takimin e mbajtur nga Lista Serbe zhveshën uniformat e Policisë së Kosovës.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!