×
 • Lajme
 • Lajme / Telefonata

  O’Brien: Kosova të përmbushë zotimet, përfshirë Asociacionin

  Reporteri
  01 Prill 2024 | 22:08
  James O'Brien

  Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit James O’Brien, nëpërmjet rrjetit social “X” ka treguar për bisedën telefonike që ka pasur me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

  O’Brien ka shkruar se i ka bërë thirrje Kosovës që të përmbush të gjitha zotimet e dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian – përfshirë Asociacionin e Komunave me shumicë serbe.

  “Telefonatë e mirë me presidenten Vjosa Osmani. Diskutuam për rëndësinë që Kosova të zbatojë rregulloret monetare në mënyrë që të përfitojnë të gjithë qytetarët e Kosovës, përfshirë komunitetin e pakicës serbe, dhe që palët të përmbushin të gjitha zotimet e Dialogut të BE-së – për Kosovën kjo përfshin Asociacionin e Komunave me shumicë serbe”, ka shkruar ai në rrjetin social “X”.

  Good call with @VjosaOsmaniPRKS today. We discussed importance of 🇽🇰 implementing monetary regs so as to benefit all Kosovan citizens, including the Serb minority community, & for parties to fulfill all EU Dialogue commitments – for 🇽🇰 this includes the ASM.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!