×
 • Lajme
 • Lajme / Mbledhja e Komisionit

  Përplasje mes Kadrijajt dhe Batushës: “Në vilën e Radoiçiqit keni pirë raki”

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 16:06

  Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj dhe deputeti i Vetëvendosjes, Agon Batusha, janë përplasur në Komisionin për Integrime Evropiane, derisa po raportonte zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi.

  Derisa deputeti Batusha i bëri thirrje opozitës që të votohen marrëveshjet ndërkombëtare, deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj, replikoi ashpër, duke i thënë që të “mos mbaj ligjërata”.

  “Nuk jeni ju në pozitë me na mbajt ligjërata për votim të marrëveshjeve, ju se keni votu marrëveshjen e stabilizim-asoccimit”, tha Kadrijaj.

  Batusha, iu kundërpërgjigj, duke i thënë se deputetë të AAK-së, kanë pirë, siç pretendojë ai “raki me terroristin Milan Radojçiq”.

  Derisa, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Kadrijajt.

  “Zemlak, mos shpif, mos rrej”, tha Kadrijaj

  “Mos ofendo, marre”, ia ktheu Batusha.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!