Policia konfirmon incidentin në Veri, sulmuesit shqiptarë në arrati

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy serbë janë sulmuar  fizikisht nga një shqiptar dhe disa persona të panjohur deri më tani, në rrugen “Namanja”, në Mitrovicë.

“Dy viktima meshkuj K/Serbë kanë raportuar se janë sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull K/Shqiptar dhe disa persona tjerë të panjohur”, thuhet në njoftimin e policisë, transmeton Reporteri.net

Sipas këtij njoftimi viktima janë një serb dhe një boshnjak.

Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për tretman mjekësor.

Me urdhër të prokurorit, rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt.