Ramush Haradinaj sfidon Albin Kurtin

Në kuadër të fushatës “Mbjelle një pemë”, pas Presidentit Hashim Thaçi, edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot iu ka përgjigjur ftesës së ish-presidentës Atifete Jahjaga. I pari i Qeverisë vendosi që pemën ta mbjellë në Kopshtin Parashkollor “Milingonat” në Kodrën e Trimave.


“Sot iu përgjigja ftesës së Presidentës Jahjaga në përkrahje të fushatës “Mbjelle një pemë”. Zgjodha Kopshtin Parashkollor “Milingonat” në Kodrën e Trimave, për ta bartur shembullin tek fëmijët se sa i rëndësishëm është mjedisi i gjelbër dhe bashkëveprimi me natyrën”, ka shkruar Haradinaj.

Që të vazhdojnë këtë fushatë vetdijësimi, kryeministri sfidoi kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje – Albin Kurti, drejtuesin e kompanisë teknologjike Gjirafa – Mërgim Cahani, teologun Xhabir Hamitin, Dom Lush Gjergjin, Shejh Xhemajli Shehun, igumenin e Manastirit të Deçanit – Sava Janjiq, tenorin Ramë Lahaj, sopranon Adelina Paloja, aplinisten Arineta Mula dhe këshilltarin tim Halil Matoshi.

“Ta dëshmojmë dashurinë ndaj Kosovës, duke e ruajtur dhe rivitualizuar mjedisin tonë”, ka porositur Haradinaj. Pema e parë e sfidës, “Mbjellë një pemë” është mbjellë më 4 prill të këtij viti dhe si qëllim kryesor ka që qytetarët të kontribuojnë më shumë për ambientin.

Sot iu përgjigja ftesës së Presidentës Jahjaga në përkrahje të fushatës “Mbjelle një pemë”. Zgjodha Kopshtin…

Gepostet von Ramush Haradinaj am Freitag, 12. April 2019