Rikthehet bora në Prishtinë

Në orët e mbrëmjës, pas reshjeve të dobëta të shiut ka filluar të bie borë dhe të fryej era, temperatura momentale shënon 1°C.

Mot të ngjashëm pritet të mbajë edhe ditën e nesërme, transmeton Reporteri.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nga e marta maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugu dhe më pas nga pasditja e së hënës e tutje, era do ta ndërroj kahun, në drejtim të veriut dhe verilindjes shpejtësia e së cilës mundë të arrijë deri 18m/s.