×
 • Lajme
 • Lajme

  Sërish kolona, deri në 40 minuta pritje në Merdar e te Dheu i Bardhë

  Reporteri
  04 Janar 2022 | 9:03

  Deri në 40 minuta janë pritjet në pikat kufitare Merdar e Dheu i Bardhë, ka njoftuar Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

  Sipas njoftimit, në këto dy pika kolonat në dalje janë deri në 70 metra, derisa në pikat e tjera si Bërnjak, Vërmicë, Hani i Elezit e Jarinj, pritjet janë normale.

  Fluksi i madh i mërgimtarëve që po dalin nga Kosova ka ndikuar edhe në shtimin e kolonave dhe pritjeve.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!