Vazhdon seanca gjyqësore ndaj Haradinajt dhe Gucatit

Sot vazhdon seanca gjyqësore ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit, ish-krerëve të OVL-UÇK.

Gjykata Speciale ka njoftuar se seanca ndaj tyre nisë nga ora 09:30 dhe vazhdon në 13:00.

A garantoi Policia e Kosovës për lirimin e Haradinajt e Gucatit? Flasin nga Gjykata Speciale