Vdes ish-ushtarja e UÇK-së

Ka ndërruar jetë ish-pjesëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fetnete Maxhun Ramosaj.


Këtë e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të Luftës në Deçan.

“Pikëllues lajmi se paska ndërruar jetë bashkëluftëtarja ynë zëri i UÇK-së, Fetnete Maxhun Ramosaj. Tërë jetën qëndroi e palëkundur në idenë shqiptare dhe e palodhshme në veprim për lirinë e Atdheut”, thuhet në njoftimin e OVL në Facebook.

Pikëllues lajmi se paska ndërruar jetë bashkëluftëtarja ynë zëri i UÇK-së Fetnete Maxhun Ramosaj. Tërë jetën qëndroi e…

Gepostet von Ovl Deçan am Freitag, 5. April 2019