Vetura zyrtare në përdorim edhe të dielën, tejkalon veturat në vijë të plotë

Të shumta janë rastet kur vozitësit nuk respektojnë rregullat në trafik.

Por si pasojë e mos-respektimit të këtyre rregullave shpesh herë aksidentet janë edhe fatale.

E një veturë zyrtare me targa 3Z ka tejkaluar sot shumë vetura në vijë të plotë në magjistralen Gjilan-Prishtinë, transmeton Indeksonline.

Vozitja mjaftë e shpejtë dhe tejkalimi shihet dhe nga video.

Përpos kësaj sot është e diele dhe vetura zyrtare nuk do të duhej të ishte në përdorim e sipër.

Duhet shtuar se gjatë ditëve të fundit ka pasur shumë vetura zyrtare të cilat kanë bërë tejkalime të ngjashme.