×
 • Prospect
 • Prospect

  Mora lule sot…

  Reporteri
  18 Prill 2024 | 12:35

  Poezi e shkruar nga Paulette Kelly

  Nuk ishte ditëlindja ime ose ndonjë rast special
  Patëm zënkën e parë mbrëmë
  Ai tha shumë gjëra të këqija që më lënduan
  E di që i vjen keq dhe që nuk i mendon ato që tha
  Sepse ai më solli lule sot.

  Mora lule sot
  Nuk ishte përvjetori ynë apo ndonjë rast special
  Mbrëmë, ai më përplasi pas murit dhe më goditi
  Dukej si makth
  Nuk mund ta besoja se ishte reale
  U zgjova e lënduar në mëngjes dhe me të nxira
  E di që atij duhet t’i ketë ardhur keq
  Sepse ai më solli lule sot

  Mora lule sot
  Nuk ishte Festa e Gruas ose ndonjë rast special
  Mbrëmë, ai më rrahu sërish
  Dhe ishte më keq se herën e kaluar
  Po e lashë atë, çfarë do të bëj?
  Si do të kujdesem për fëmijët e mi?
  Po për para’ si do ja bëj?
  Por e di që atij duhet t’i ketë ardhur keq
  Sepse ai më solli lule sot.

  Mora lule sot
  Sot ishte një rast special
  Ishte dita e funeralit tim
  Mbrëmë, më në fund ai më vrau
  Më rrahu për vdekje
  Sikur të kisha patur aq kurajë dhe forcë për ta lënë,
  Nuk do të kisha marrë lule… sot.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme
  Prospect
  Prospect
  Prospect
  Prospect

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!