×
 • Show Time
 • Extra
 • Lista

  10 filmat më të mirë të Quentin Tarantinos

  Reporteri
  17 Maj 2023 | 12:54

  Quentin Tarantino – padyshim që të gjithë ata që kanë parë së paku një film, dinë për të ose të paktën për filmin “Pulp Fiction”.

  Filmbërësi legjendar arriti të krijojë një revolucion në krijimin e filmave. Ai ngriti standardin e skenarëve dhe krijoi stilin e tij të veçantë të shkrimit dhe regjisë.

  Në filmat e vet përfshin skena të ndryshme dhe muzikë nga filma të tjerë, dhe këtu qëndron origjinaliteti i tij, sepse merr kuadrin e dikujt tjetër dhe e fut në filtrin e tij.

  Në vijim janë dhjetë filmat më të mirë të Tarantinos:

  10. Death Proof (2007)
  9. Once Upon A Time… In Hollywood (2019)
  8. The Hateful Eight (2016)
  7. Jackie Brown (1998)
  6. Kill Bill Vol. 2 (2004)
  5. Reservoir Dogs (1992)
  4. Pulp Fiction (1994)
  3. Inglourious Basterds (2008)
  2. Kill Bill Vol. 1 (2003)
  1. Django Unchained (2012)

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!