×
 • Show Time
 • Show Time / Foto

  Aktori i Hollywood’it zbarkon në Prishtinë, prezanton projektin e tij për film për luftën në Kosovë

  Reporteri
  28 Shkurt 2024 | 9:49

  Aktori dhe regjisori, i njohur për disa filma të famshëm në industrinë e „Hollywood“, Louis Mandylor ka arritur në Prishtinë.

  Vizita e Mandylor në Prishtinë ndërlidhet me planet për bërjen e një filmi që për temë ka luftën në Kosovë.

  Gazeta online Reporteri.net ka siguruar pamje të aktorit dhe regjisorit të njohur i cili tashmë ndodhet në Prishtinë bashkë me ekipin e tij dhe producentin ekzekutiv.

  Në ora 12:00 Mandylor pritet të mbajë një konferencë për media ku do të prezantojë projektin e tij për një film që për temë ka luftën në Kosovë.

  Për Mandylor, ky nuk do të jetë filmi i parë i tij me histori shqiptare. Australiani në vitin 2019 luajti në filmin „The Brave“, që në qendër të tij kishte Lazaratin.

  Krahas tij, në këtë film „hollywood’ian“ për bandat e drogës në Shqipëri, luajtën edhe disa aktorë shqiptarë. Veçse për dallim nga „The Brave“ ku Louis Mandylor u paraqit si aktor me rol kryesor, në filmin për luftën në Kosovë ylli i Hollywood’it do ta marrë përsipër regjinë e tij.

  Buxheti për realizimin e këtij filmi parashihet të jetë milionësh. /Reporteri.net/

  Regjisori dhe aktori i famshëm i Hollywood’it, film për luftën në Kosovë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!