×
 • Show Time
 • Show Time / Instagram

  Aktorja Angelina Jolie shkruan në shqip, përmend Kosovën

  Reporteri
  18 Shtator 2023 | 20:10

  Aktorja me famë ndërkombëtare, Angelina Jolie, ka njoftuar se libri “Njihni të drejtat tuaja dhe kërkojini ato”, i shkruar nga ajo, Amnesty International dhe Geraldine Vab Bueren, është publikuar edhe në Kosovë e Shqipëri, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

  Në postimin e saj, Jolie u është drejtuar ndjekësve edhe në gjuhën shqipe, ku ka folur për rëndësinë e këtij libri.

  “Për t’i kërkuar të drejtat tuaja, duhet t’i njihni ato. Neni 42 i Konventës për të Drejtat e Fëmijëve i detyron qeveritë të sigurohen që fëmijët dhe prindërit të jenë të vetëdijshëm për parimet dhe të drejtat e mbrojtura me konventë. Jam e lumtur që libri ynë për të drejtat e të rinjve tani është publikuar në Shqipëri, Kosovë, Poloni, Rumani dhe Moldavi, dhe ua dërgoj respektin tim të gjithë aktivistëve/eve që mbrojnë të drejtat e fëmijëve në rajon dhe që përdorin të drejtën e tyre të jenë të zëshëm.

  Të njëjtit shkrim e ka publikuar edhe në gjuhën angleze, polake dhe në moldavisht. /Reporteri.net.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!