×
 • Show Time
 • Show Time

  Albani kujton sot Dr.Florin në oborrin e fëmijërisë me pamje nga dhoma e vjetër: Ti ishe superheroi im

  Reporteri
  17 Nëntor 2023 | 21:50

  Një shënim prekës ka lënë në Instagram Alban Kondi, vëllai i të ndjerit Dr.Flori. Në 9-vjetorin e ndarjes nga jeta të Dr.Florit, Albani është rikthyer në oborrin e fëmijërisë, aty ku duket dritarja e dhomës ku u rritën. E nga aty i rrjedhin edhe lotët e kujtimet…

  Albani kujton sot Dr.Florin në oborrin e fëmijërisë me pamje

  Albani kujton sot Dr.Florin në oborrin e fëmijërisë me pamje

  “Ca copëza tekstesh 💔 Sot 17.11.2023 u bene 9 vite pa ty… çfare ditesh te mbushura me lot malli, trishimi e gezimi.

  Sot ndalova ne oborrin e shtepise tone te vjeter, hypa shkallet, hapa deren dhe shkova te dritarja ku i vogel dilja e prisja qe ti te vije nga shkolla ne shtepi. Une atehere si kisha me shume se 6 vjec e ty te shihja si superheroin tim. Nje ndjesi e thelle zbrazetie me pushtoi e nje mall i madh per te kaluarat e humbura.

  Po kujtoja ditet e lumtura te femijrise, dhe ndjesia ishte aq e forte sa mu duk sikur ajo dhome ishte plot me jete e ne ishim ne te njetin vend duke u çmallur e perqafuar. Ne sfond ishte muzika klasike qe vinte babi e mbi komodine copeza tekstesh qe me vone do ktheheshin ne vargje e melodi qe do shenjonin breza.

  Uroj qe Florani vogel te jete per Blinin njejt siç ishe ti per mua e Blini me i denje seç isha une per ty.

  Me ka marre malli shume…”, shkruan Albani.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!