×
 • Show Time
 • Show Time

  Ariana Grande nis letrat e divorcit nga Dalton Gomez

  Reporteri
  18 Shtator 2023 | 22:50

  Ariana Grande dhe Dalton Gomez po marrin rrugë të ndara.

  Grande paraqiti një kërkesë për divorc të hënën në Los Angeles. Arsyen kryesore për ndarjen, këngëtarja bën “dallimet e papajtueshme” mes njëri-tjetrit, raporton CNN duke cituar burime.

  Këngëtarja e “Thank U, Next” dhe Gomez u martuan në vitin 2021.

  “Ishte e vogël dhe intime, më pak se 20 persona. Në dhomë mbizotëronte dashuria dhe lumturia,” tha përfaqësuesi i këngëtares për People teksa fliste për ceremoninë e martesës në atë kohë.

  “Çifti dhe të dyja familjet nuk mund të ishin më të lumtur.”

  Grande më vonë ndau fotot e dasmës së tyre, e cila u mbajt në shtëpinë e tyre në Montecito, në faqen e saj në Instagram, me mbishkrimin “5.15.21”. Postimi është hequr që atëherë.

  Dasma e vitit 2021 erdhi dy vjet pas fejesës së Grande me komedianin Pete Davidson.

  Grande dhe Gomez i cili është agjente imobiliar, fillimisht e bënë publike marrëdhënien e tyre me publikimin e këngës së vitit 2020 “Stuck with U”.

  Në videoklipin e këngës shfaqet Gomez. Ata shpallën fejesën po atë vit.

  Spekulimet se dyshja nuk ishin më bashkë nisën në korrik kur këngëtarja e “Sweetener” u pa pa grupin e saj të dasmës teksa merrte pjesë në Wimbledon.

  Grande postoi për herë të fundit një foto me Gomez në rrjetet e saj sociale në nëntor, por ish-çifti e mbajtën lidhjen kryesisht larg vëmendjes.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!