×
 • Show Time
 • Show Time

  Dior e zëvendësoi me një modele izraelite, qytetarët protestojnë para dyqanit për Bella Hadid

  Reporteri
  17 Nëntor 2023 | 21:57

  Që kur u përhap lajmi se Dior ka prishur kontratën me Bella Hadid për shkak të statuseve të saj pro Palestinës, përdoruesit e markës së famshme kanë nisur ta bojkotojnë duke mos i përdorur më produktet e saj, ose duke shpërndarë video në rrjetet sociale ku produktet Dior hidheshin në kosh.

  Por sot raportohet se disa aktivistë po protestojnë para brand-it Dior.

  Thuhet se Dior e zëvendësoi Bella-n me May Tager, një modele izraelite, e cila kishte gjithashtu një kontratë me Dior.

  Ndërkohë, fakte të reja kanë qarkulluar në rrjet!
  Bëhet me dije se kontrata e Bella Hadid me Dior ka përfunduar që në mars 2022, shumë kohë para konfliktit të fundit dhe imazhi i saj është hequr më herët.

  Megjithatë, Dior e rinovoi kontratën vetëm me Tager dhe jo me Bella Hadid, ndaj ky gjithashtu është një fakt që i revolton fansat e modeles!

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2023. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!